Спортист на годината в Германия : двама лекоатлети и Байерн Мюнхен

Футболният отбор на Байерн (Мюнхен) получи наградата за отбор на годината в Германия след като унищожи конкуренцията във всички турнири, в които участва през 2013-а. Световната шампионка по лека атлетика Кристина Обергфьол спечели приза при жените за спортист на годината, а колегата й от този спорт- дискохвъргачът Роберт Хартниг, беше отличен при мъжете.

Капитанът на баварците излезе да получи наградата за себе си и съотборниците си, след като те направиха първия подобен требъл в историята на Байерн- шампион на страната, Купа на Германия и Шампионска лига. Съботната победа над Хамбургер ШФ с 3:1 пък ги направи първия отбор в Бундеслигата, който не е претърпял поражение в една цяла календарна година. Те спечелиха
и Суперкупата на Европа през август, а в момента се намират в Мароко, където ще се борят и за Световната клубна купа на ФИФА. Ако успеят, то това ще бъде безпрецедентен пети трофей за една година.

Bayern-Munchen-Winner-Champions-League-2013

Доминацията на Байерн беше оценена с 3782 точки в анкетата на германските спортни журналисти. На второ място беше поставен женският национален отбор по футбол, който заслужи 1562 точки
след новата Европейска титла, която спечелиха през лятото.

Олимпийският шампион от 2012-а година Хартниг спечели трети пореден златен медал на Световното първенство в Москва в диска и дублира наградата си за спортист на годината на Германия. Той
получи 2920 точки и остави зад себе си четирикратния световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел, който събра 2788. Фетел е бил спортист на годината в страната през 2010-а година.
Обергфьол стана номер 1 при дамите с 3552 точки, изпреварвайки Забине Лисицки с 2806. Шампионката на копие от Москва най-после взе титлата след пет поредни сребърни медала на
Олимпийски игри, Световни и Европейски шампионати.

Коментарите са изключени за Спортист на годината в Германия : двама лекоатлети и Байерн Мюнхен