СП ден 3: Коста Рика изненада Уругвай, Италия надигра Англия

Отборът на Коста Рика поднесе изненада в група „D“ на Световното първенство в Бразилия, побеждавайки Уругвай с 3:1. Мачът се изигра на стадион „Кастелао“ във Форталеза, Бразилия.
Тимът на Уругвай завърши с десет души, след като в добавеното време Макси Перейра получи червен картон.

С гол на Единсон Кавани от дузпа в 24-ата минута Уругвай излезе напред в резултата.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Жуниор Диас срещу Диего Лугано. За Кавани това бе 22-ри гол с екипа на Уругвай в кариерата.

През първото полувреме отборът на Коста Рика владееше по-дълго топката, но опасностите бяха пред вратата именно на Коста Рика.

Тимът на Коста Рика започна по-активно второто полувреме и Оскар Дуарте пропусна да изравни малко след старта на втората част. Отлично се намеси вратаря на Уругвай Фернандо Муслера.
В 53-ата минута Джоел Кембъл изравни. 21-годишният футболист от Коста Рика се възползва от грешка в отбраната на Уругвай и изравни резултата.

10411234_897223393626842_5221999161287677461_n

Футболистите на Коста Рика продължиха да доминират и в в 58-ата минута Дуарте се реваншира за пропуска си в началото на второто полувреме, вкарвайки втори гол за Коста Рика, за 2:1. При попадението останаха съмнения за засада.

В 85-ата минута резервата Марко Сореня бе изведен на скорост в наказателното поле на Коста Рика от Джоел Кембъл и от малък ъгъл направи резултата 3:1 за Коста Рика.

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес не рискува с пускането в игра на Луис Суарес, който не е възстановен от контузия напълно.

Старши треньорът на Коста Рика Хорхе Луис Пинто благодари на своя екип след победата над Уругвай с 3:1. Според наставника, отборът се е придържал стриктно към тактиката, която той е определил.

„Щастливи сме. Искам да поздравя целия отбор за отношението към играта, което показаха по време на мача. Дори след гола на Уругвай играчите запазиха самообладание. Играхме спокойно и се придържахме към предварителния план. Това е важна победа за нас, която ни дава надежди“, каза Пинто пред официалния сайт на ФИФА.

Наставникът на Уругвай Оскар Табарес заяви, че загубата от Коста Рика (1:3) не се дължи на подценяване на противника. Специалистът смята, че тимът е взел трите точки, защото е успял да реализира положенията си.

„Коста Рика реализира положенията си през второто полувреме и затова победи. Това е тежък удар за нас. Неочаквана е загубата, но трябва да приемем резултата. Ще се възстановим за следващите мачове от групата“, каза Табарес, цитиран от А Bola.

Нападателят на Коста Рика Джоел Кембъл беше избран за играч на мача между Уругвай и Коста Рика (1:3), съобщава официалният сайт на ФИФА. 21-годишният играч вкара изравнителния гол и подаде за третото попадение.

„За мен е чест да получа тази награда, но тя нямаше да струва нищо, ако не бяха моите съотборници. Всички играха много добре. Има още два мача, но ние сме спокойни и се надяваме да успеем да се класираме за осминафиналите“, каза Кембъл.

Отборът на Италия победи Англия с 2:1 в мач от група „D“ на Световното първенство. Двубоят се игра на стадион „Арена Амазония“ в Манаус. Срещата пропусна титулярният вратар на Италия Джанлуиджи Буфон, който е с травма.

Полузащитникът на Ювентус Клаудио Маркизио откри резултата за Италия с гол в 35-ата минута, а само две минути по-късно Даниел Стъридж възстанови равенството. Победният гол бе дело на нападателя на Милан Марио Балотели в 50-ата минута.

10457920_897398033609378_8831636063560398679_n

Наставникът на италианския национален отбор Чезаре Прандели разкритикува ФИФА за отказа да има пауза по време на мача с Англия (2:1), заради високите температури. Според специалиста, това е основната причина за спада в играта на футболистите.

„Лудост е да няма пауза по време на играта при тези климатични условия. Невъзможно беше да удържим високото темпо на игра. Имахме превъзходство в средата на терена. Работихме усилено на тренировките и видяхте как англичаните намалиха окапаха през второто полувреме. Балотели се представи отлично, както и всички останали в тима“, каза Прандели, цитиран от RAI.

Защитникът на Италия Джорджо Киелини смята, че тимът му е успял трудно да стигне до победата над Англия. Причината за това е, че в навечерието на мача е трябвало отборът да прекрои състава заради контузиите на защитника Матия де Шилио и вратаря Джанлуиджи Буфон.

„Много труден мач беше. През първото полувреме ни се отразиха промените в състава, които трябваше да направим заради контузиите на някои от играчите. Втората част беше по-добра за нас и успяхме да се насладим на играта. Смятам, че заслужихме победата. За целия отбор травмата на Буфон беше шок. Но той даде ни напътствия в съблекалнята, което ни помогна“, каза Киелини, цитиран от RAI.

Нападателят на Италия Марио Балотели, който отбеляза победния гол срещу Англия, заяви, че мачът е бил много емоционален за него. Голмайсторът смята, че всички съперници трябва да се страхуват от Италия.

„За мен този мач беше много емоционален, защото никога досега не съм играл на Световно първенство. Посвещавам гола на бъдещата си съпруга, на семейството ми, което беше на трибуните, както и на всички мои приятели. Изиграхме добър мач и показахме, че сме във форма. Тепърва предстои да се страхувате от Италия“, каза Балотели, цитиран от Sky Sports.

Треньорът на Англия Рой Ходжсън е уверен, че въпреки загубата от Италия, тимът ще успее да излезе от групата. Специалистът смята, че отборът е направил добър мач и е доволен от представянето.

„Надявахме се да започнем участието си на Световното първенство с победа, но с тази загуба не свършва света. През втората част играхме добре, но не ни се получиха нещата. Италианските футболисти се възползваха от възможностите, които им подарихме и спечелиха трите точки. Трудно е да приемем поражението, но представянето ми вдъхна увереност, че можем да продължим напред. Рууни игра много добре и асистира за нашия гол. Знаем, че той може да играе на различни позиции и след мача той може да е доволен от себе си. Тъжни сме от загубата, но смятам, че можем да излезем от групата“, каза Ходжсън, цитиран от ВВС.

Физиотерапевтът на английския национален отбор Гари Люин беше изнесен на носилка по време на мача срещу Италия (1:2), съобщава ВВС. Причината за това е, че лекарят е изкълчил глезен в радостта си при гола на Даниел Стъридж. Не е изключвно Люин да не може да изпълнява задълженията си в останалите мачове на тима от Световното първенство.

Тимът на Кот д‘Ивоар започна с трудна победа с 2:1 над Япония в мач от група „С“ на Световното първенство. Срещата се игра на „Арена Пернамбуко“ в Ресифе. Япония поведе чрез Кейсуке Хонда в 16-ата минута, но африканският тим успя да обърне резултата. Нападателят Дидие Дрогба беше оставен на пейката, но малко след влизането му паднаха двата гола за Кот д‘Ивоар. Първо Вилфред Бони се разписа в 64-ата минута, а две минути по-късно Жервиньо оформи крайното 2:1.

Отборът на Колумбия оглави класирането в група „С“ на Световното първенство по футбол в Бразилия, след като победи Гърция с 3:0. Двубоят се изигра на стадион „Минейрао“ в Бело Оризонте, Бразилия.
Пабло Армеро в 6-ата, Теофило Гутиерес в 58-ата и Хамес Родригес в добавеното време на мача вкараха головете за Колумбия.

Армеро откри резултата в мача още в 6-ата минута. Той завърши бърза атака на Колумбия, в основата на която бе Хуан Куардадо. За Армеро това бе втори гол в кариерата му за националния тим на Колумбия.

Постепенно тимът на Гърция изравни играта и в 28-ата минута Холебас имаше шанс, но пропусна. В края на полувремето Панайотис Коне също пропусна за гърците, като отлично се намеси вратаря на Колумбия.

Южноамериканският отбор като цяло бе по-активният през първата час, като силни изяви имаше Марио Йепес, който изигра своя мач №100 за националния тим на Колумбия.

В 58-ата минута футболистът на Ривър Плейт Теофило Гутиерес удвои преднината на Колумбия. Той бе намерен непокрит на стрелкова позиция от Хамес Родригес и удвои преднината на Колумбия.

В 62-ата минута бе най-чистото положения за Гърция в мача. Удар с глава на Теофанис Гекас от малкото наказателно поле пред вратата на Колумбия срещна напречната греда на южноамериканците.
Пропуски направиха за Гърция и Василив Торосидис и Йоргос Самараса.

В добавеното време на мача Хамес Родригес оформи крайното 3:0 за Колумбия, възползвайки се от грешка в отбраната на Гърция.

10350614_896959740319874_111461892786587032_n

След двубоя пред A Bola селекционерът на Колумбия Хосе Пекерман коментира, че играчите му са били пределно концентрирани и са изпълнявали стриктно всички поставени им задачи.

Аржентинският специалист отбеляза, че началото е добро за отбора му, въпреки че е видял някои неща, които трябва да бъдат коригирани в играта на тима.

Пекерман бе категоричен, че все още нищо не е постигнато, като това е била само първата крачка на отбора на турнира.

От утре всички трябва да насочат мислите си изцяло върху предстоящия мач срещу Кот д’Ивоар.

Пред „Футбол Италия“ Пабло Армеро коментира, че целта пред тима на Колумбия е да стигне колкото се може по-далеч на турнира в Бразилия.

Той благодари на Господ, семейството си и съотборниците си за това, че е вкарал гол, с което е сбъднал детската си мечта да отбележи гол на Световно първенство.

Пред Greek Football бранителят на Гърция Василис Торосидис заяви, че загубата е прекалено тежка за Гърция и резултатът категорично не отговаря на показаното на терена. Според Торосидис отборът на Гърция е играл добре и е владял топката, но не е успял да си реализира положенията. Той специално отбеляза пропуска на Гекас, чийто удар с глава срещна гредата на вратата на Колумбия.

Вратарят на Гърция Орестис Карнезис пък коментира, че отборът му е допуснал леки голове. Той определи резултата като „прекалено жесток“ за тима на Гърция и напълно незаслужен. Орестис е категоричен, че сега трябва да бъде победена Япония за да може Гърция да се върне в битката в групата.

След двубоя селекционерът на Гърция Фернандо Сантош коментира пред A Bola, че когато си загубил с толкова тежък резултат не трябва да определяш резултата като несправедлив.

Според Сантош всеки, който определя резултата като такъв, отказва да приеме реалностите. Специалистът заяви, че футболистите му са играли добре след почивката, но в края на двубоя са допуснали трети гол.

Фернандо Сантош добави, че е видял доста положителни моменти в играта на тима, но и други, в които е липсвала концентраци у футболистите му. Селекционерът на Гърция заяви, че ще направи всичко възможно за да вдигне футболистите си за предстоящия мач с Япония.

Коментарите са изключени за СП ден 3: Коста Рика изненада Уругвай, Италия надигра Англия