Скандал на „Герена”! Отбора на Литекс напусна терена!

| от chronicle.bg |

Страхотен скандал се случи на стадион „Георги Аспарухов” по време на двубоя между Левски и Литекс от последния кръг от есенния полусезон в „А” група.

След няколко скандални отсъждания на главния съдия Георги Йорданов, главният мениджър на „оранжевите” Стойчо Стоилов влезе на терена и привика футболистите да напуснат още преди да е приключило първото полувреме.

Още в началото, Веселин Минев бе пожален, след като получи само жълт картон за изблъскване на Асприля в гръб без топка. Минути по-късно, за абсолютно същото провинение, Бьорн Йонсен от Литекс получи директен червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, гостите поведоха в 20-ата минута с гол на Асприля. Така, феновете на Левски в рамките на няколко дни отново усетиха какво е отборът им да е изоставащ за втори пореден път срещу Литекс с човек повече.

След още няколко спорни ситуации, дойде предпоследната минута на първата част. Бедоя гонеше една топка в наказателното поле на Литекс, Винисиус я улови, но испанският халф на Левски посегна ненужно към стража на гостите.

По някаква причина Рафаел Перес реши, че трябва да защитава вратаря си, хвана за гушата Бедоя и го блъсна на терена. Логично, бранителят на Литекс също получи директен червен картон,а Левски пък – получи възможността да изпълнява дузпа.

Преди наказателният удар да бъде изпълнен обаче, Стойчо Стоилов навлезе на терена и заедно с Люпко Петрович привикаха футболистите да напуснат терена.

Това означава, че Левски ще спечели двубоя служебно с 3:0, като очакваме и какво допълнително наказание ще бъде наложено на Литекс.

Служебната победа означава, че Левски ще събере 38 точки – колкото лидера Лудогорец, който победи Черно море като гост с 2:0 по-рано днес. Разградчани обаче ще зимуват на върха в класирането заради по-добрата си голова разлика.

Коментарите са изключени за Скандал на „Герена”! Отбора на Литекс напусна терена!