Сините разгромени от Игокеа в Адриатическата лига

Осма поредна загуба в Адриатическата лига допусна отборът на Левски. „Сините“ гостуваха на босненския Игокеа, но бяха тотално надиграни и разгромени губейки с 54-87, съобщиbgbasket.com.
Левскарите започнаха ужасяващо мача и след слаба първа част за тях изостанаха с доста, което се оказа решаващо. Така „сините“ остават последни в турнира с баланс 1-9, а следващата неделя гостуват на МЗТ Скопие.

Левски поведе първи, а се държа добре само в първите две минути, когато резултатът бе 5-5. След това обаче последва серия от 21-0 за домакините, а след десет минути те поведоха с 25 точки. Оттук до края разликата не спря да расте, а малко преди финалната сирена стигна и цели 38 точки преди левскарите да посвалят малко.

Домакините имаха 59% успеваемост за 2 точки при 23 от 39, докато гостите бяха 15 от 31 за 48%. Отделно босненците вкараха и четири тройки повече и се възползваха максимално от това, че Левски направи 23 грешки, а те едва 11.

Стоян Гюроски и Николай Върбанов завършиха с по 10 точки за „сините“, а с 8 се отчете Димитър Димитров.