Шоу без голове между Арсенал и Ливърпул

| от chronicle.bg |

Арсенал и Ливърпул поделиха точките, след като завършиха наравно 0:0 в последния мач от третия кръг във Висшата лига. Двата отбора изиграха по едно добро полувреме.

Това бе първото нулево равенство между двата отбора за 21-ви век. Последното подобно бе през 1999 година.

Ливърпул започна много силно и доминираше през първите 45 минути. Фелипе Коутиньо на два пъти разтресе гредите зад Петър Чех, а най-доброто положение за мърсисайдци изпусна Кристиан Бентеке, който от четири метра не успя да се разпише.

След като още в осмата минута гол на Арън Рамзи бе отменен след много спорна засада, „артилеристите” не успяха да създадат нищо по-интересно пред вратата на Миньоле през първата част, но през втората бяха по-добрият отбор на терена.

След точно час игра Алексис Санчес удари греда, а 10 минути по-късно Оливие Жиру направи пропуск, подобен на този на Бентеке по-рано в двубоя, и пропусна да отбележи 100-тния си мач във Висшата лига с гол.

15 минути преди края на срещата в игра се появи 18-годишният талант от академията на Ливърпул Джордън Роситър, който направи дебюта си във Висшата лига.

Така, след три кръга Ливърпул остава непобеден и има седем точки, изравнявайки се с Манчестър Юнайтед и Лестър в подножието на върха. Арсенал пък има четири и влезе в горната половина на класирането. Манчестър Сити е едноличен лидер с пълен актив от девет точки.