Сайтът на УЕФА: Моци погреба Стяуа

| от |

Класирането на шампиона на България Лудогорец за груповата фаза на турнира Шампионска лига е отразено от сайта на УЕФА.
В материал под заглавие „Моци погреба Стяуа“ сайтът разказва за драмата, след която Лудогорец отстрани румънския шампион. Тимът от Разград победи с дузпи с 6:5, след като редовното време завърши 1:0 за Лудогорец. В първия мач Стяуа победи с 1:0, съобщава Гокус.

В края на добавеното време червен картон получи вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов, като на вратата на тима застана румънският бранител Козмин Моци. При наказателните удари той отрази две дузпи на Стяуа и прати Лудогорец в групите на турнира.

Именно изявите на Моци на вратата на Лудогорец са и акцента в материала на сайта на УЕФА. Отбелязва се, че Моци е играл в кариерата си за големия съперник на Стяуа в Румъния – Динамо (Букурещ).
Коментира се, че играчите на Стяуа са излезли на стадион „Васил Левски“ да бранят аванса си от първия мач. Посочва се, че румънците са започнали по-добре мача, но не са вкарали положенията си. В края на първото полувреме са се разиграли и играчите на Лудогорец. Отбелязва се, че постепенно отчаянието е започнало да наляга играчите на Лудогорец, които са пропуснали доста положения, като по всичко е изглеждало, че „футболният бог тази вечер е на страната на румънците“. В 90-ата минута обаче всичко се е променило, след като Вандерсон с блестящ удар е вкарал гол за Лудогорец, пращайки двубоя в продължения.

В материала се отбелязва, че въпреки червения картон на Владислав Стоянов в края на допълнителното време защитникът Моци, който пое вратарските функции е бил напълно невъзмутим и е показал невероятен характер. Посочва се, че при наказателните удари румънецът е показал невероятни реакции. Казва се, че двата тима са изиграли „мач с потресаваща развръзка, след който шампионът на България чака жребият за групите на турнира Шампионска лига“.

Коментарите са изключени за Сайтът на УЕФА: Моци погреба Стяуа