Рууни и Ван Перси пречупиха Нюкасъл

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига и се върна на победния път след равенството с Астън Вила в предния кръг.

city

Мениджърът на „червените дяволи“ Луис ван Гаал отново заложи на триото Уейн Рууни, Робин ван Перси и Фалкао, като това бързо даде резултат. В 23-та минута Рууни откри резултата след отлична асистенция на Фалкао, а 13 минути по-късно капитанът на Юнайтед удвои резултата, този път след подаване на Хуан Мата.

След почивката домакините продължиха с доминацията си, а в 53-та минута Ван Перси се разписа с глава след страхотно центриране на Рууни. До края на двубоя възпитаниците на Ван Гаал спокойно държаха топката, но в 87-та минута Фил Джоунс направи елементарна грешка, която доведе до дузпа, реализирана от Папис Сисе за крайното 3:1.

След този успех Манчестър Юнайтед остава на трето място с 35 точки, докато Нюкасъл е на 10-та позиция с 23.

По-рано днес Челси победи Уест Хем с 2:0 в първи мач от 18-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион „Стамфорд Бридж“.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха пълни господари на терена и заслужено стигнаха до успеха, благодарение на голове на Джон Тери и Диего Коста. В 31-та минута след центриране от корнер Неманя Матич отклони топката с глава и Тери се разписа от непосредствена близост. В 62-та минута Коста получи една топка отляво на наказателното поле и след като излъга трима защитници на „чуковете“, преодоля Адриан с точен изстрел по земя. До края на срещата гостите имаха шанс да върнат един гол, но Морган Амалфитано уцели греда, останал очи в очи с Тибо Куртоа.