Рикардо спечели в Белгия, Розберг дръпна на Хамилтън

Пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо спечели третата си победа от началото на сезона във Формула 1, след като бе най-бърз на легендарната писта „Спа“ в Белгия.

Австралиецът завърши за 1:24:36.556 часа, за да стигне до успеха, но отново най-интересна бе битката между конкурентите за титлата Нико Розберг и Люис Хамилтън. Още във втората обиколка британецът се опита да изпревари своя съотборник, но Розберг го затвори и в процеса спука гумата му. Хамилтън успя да стигне от бокса, но в крайна сметка така и не успя да завърши състезанието.

Розберг пък се пребори за второто място и по този начин увеличи преднината си на върха на класирането на 19 точки. На подиума се качи и финландецът Валтери Ботас, а на четвърто място завърши неговият сънародник Кими Райконен. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Рикардо спечели в Белгия, Розберг дръпна на Хамилтън