Реал Мадрид загуби от Барселона в мач със 7 гола и 3 дузпи

Лионел Меси засенчи носителя на Златната топка с хеттрик и по този начин стана играчът с най-много попадения в „Ел Класико“ с 21 гола.
BjcclkVCYAESpPA

„Каталунците“ смълчаха трибуните на „Сантиаго Бернабеу“ още в 7-ата минута, когато Андрес Иниеста откри с безпощаден шут под гредата, пише БНТ.

Реал реагира и в 20-ата минута Анхел Ди Мария асистира на Карим Бензема за изравнителното попадение. Четири минути по-късно отново белите повториха упражнението и вече водеха с 2:1.

В края на полувремето „атомната бълха“ изригна и изравни резултата в този спиращ дъха трилър-2:2! През втората част шоуто продължи, като в 55-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата.

Кристиано Роналдо бе точен от бялата точка след скандално отсъдена дузпа за нарушение срещу него извън наказателното поле. Ситуацията на терена се обърна на 180 градуса в 63-ата минута, когато Серхио Рамос фаулира връхлитащия Неймар в наказателното поле и съответно получи директен червен картон.

Isco
Играчите на мадридския колос дълго оспорваха решението, след като на видеоповторенията се видя, че бразилката перла на гостите майсторски се хвърли на тревата.

Зад топката застана Лионел Меси, който не сбърка от 11-метровия наказателен удар-3:3.

До края на срещата „каталунците“ натиснаха мадридския гранд и усилията им се увенчаха с нова дузпа. Шаби Алонсо и Пепе притиснаха грубо Андрес Иниеста, който се свлече в наказателното поле, а Андиано Майенко бе категоричен-нова дузпа.

Лионел Меси бе безпощаден и оформи своя хетрик в 84-ата минута за крайното-3:4!

3:4 Лео Меси (84-дузпа)

Коментарите са изключени за Реал Мадрид загуби от Барселона в мач със 7 гола и 3 дузпи