Райс Мболи е играч на мача Германия – Алжир

Вратарят на алжирския национален отбор и на ЦСКА /София/ Райс Мболи бе избран от ФИФА за играч на мача в осминафиналния мач на световното първенство по футбол Германия – Алжир, в който Германия победи с 2:1 след продължения и се класира за четвъртфиналите.

1

Райс Мболи игра отлично през всичките 120 минути и спаси многократно опасни удари на германските футболисти.

Иначе Бундестимът постигна трудна победа с 2:1 над Алжир на осминафинала. Германците стигнаха до успеха едва в продълженията. В 92-рата минута Андре Шюрле даде преднина на своя тим, а в 119-ата минута Месут Йозил добави втори гол. В допълнителното време пък Абделмумене Джабу направи поражението на африканците по-малко болезнено.

Преди това двата тима не си вкараха в редовното време, като основна вина за това има и вратарят на Алжир Райс Мболи, който изигра поредния си страхотен мач на световното и направи няколко великолепни спасявания. Все пак стражът на ЦСКА капитулира в продължението и той и съотборниците му се сбогуваха с турнира.

Германия продължава напред и ще срещне Франция на 1/4 финала.

Germany 2 – 1 Algeria – All Goals Highlights by MaherZain