Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.

Tennis French Open 2012

Водачът в схемата и трикратен шампион Надал победи шестият поставен Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 6:2 за 88 минути.

Надал, номер 1 в световната ранглиста, направи три пробива в мача, който спечели без никакви проблеми. Той постигна първия си пробив в седмия гейм на първия сет, а след това и за 2:1 във втората част. 27-годишният испанец записа своята 64-а победа в турнирите от сериите „Мастърс“ и 17-а поредна от 21 мача срещу Бердих. За Надал това бе 28-а победа за сезона.

Бердих пък допусна поражение в 30-и си четвъртфинал на турнир от сериите „Мастърс“. На полуфиналите номер 1 в света ще играе срещу победителя от мача между Роберто Баутиста-Агут (Испания) и Сантиаго Хиралдо (Колумбия).

При жените

Миналогодишната финалистка Мария Шарапова (Русия) се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4236425 долара. Поставената под номер 8 Шарапова победи втората в света На Ли (Китай) с 2:6, 7:6(5), 6:3 за 2:31 часа.

(SP)SPAIN-MADRID-TENNIS

Шампионката от Откритото първенство на Австралия На Ли спечели убедително първия сет. Във втората част се стигна до тайбрек. В него рускинята поведе с 5:2 и спечели със 7:5 точки. В решителния трети сет Шарапова направи ранен пробив и стигна до крайния успех. 32-годишната китайка е полуфиналистка в Мадрид през 2011 година. На полуфиналите Шарапова ще играе с победителката от мача между номер 3 Агниешка Радванска (Полша) и Каролине Гарсия (Франция).

Рускинята загуби финала в Мадрид миналата година от Серина Уилямс, но по-рано днес американката се оттегли от надпреварата заради мускулна травма на бедрото. Така петата поставена Петра Квитова (Чехия) се класира без игра за полуфиналите.

Коментарите са изключени за Рафа премина през Бердих и е на полуфинал в Мадрид, Шарапова също е на полуфинал