Пореден добър мач за Лудогорец и загуба от Реал Мадрид с 1:2

Реал Мадрид победи Лудогорец с 2:1 пред близо 40 000 зрители на стадион „Васил Левски“ в среща от груповата фаза на Шампионска лига, предаде БГНЕС.

Двубоят започна много интересно, като още в 7-ата минута Марселиньо се разписа с глава след центриране отляво от корнер. Фабио Ешпиньо прати в наказателното поле, където Козмин Моци с глава продължи към втора греда, след което бразилският голмайстор на разградчани с глава отблизо изпрати топката във вратата на Икер Касияс – 1:0.

120 секунди по-късно Йордан Минев фаулира Хавиер Ернандес в наказателното поле на Лудогорец и съдията посочи бялата точка. Кристиано Роналдо изпълни дузпата и стреля в долния десен ъгъл на Владислав Стоянов, но българският страж показа невероятен рефлекс и отрази удара на португалската суперзвезда. В 14-та минута Иско подаде към Кристиано Роналдо, който този път бе точен, но страничният съдия маркира засада, която бе доста спорна.

Съдията Крейг Томпсън даде втора дузпа на Реал Мадрид в 24-та минута. Роналдо падна в наказателното поле на Лудогорец, след съприкосновение с Козмин Моци и арбитърът посочи бялата точка. Това положение също бе доста спорно. Роналдо отново стреля в долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец, като този път бе точен – 1:1. Това бе 69-ти гол за Кристиано в най-престижния европейски турнир.

в 43-та минута CR7 направи много добър пробив и подаде към Хавиер Ернандес, но Чичарито стреля в страни от левия стълб на вратата.

Втората част започна с натиск на гостите и още в самото начало удар на Роналдо мина близо до гредата. В 52-ата минута Владо Стоянов отрази удар на Гарет Бейл с глава. Малко по-късно Лудогорец отговори със силен удар на Ешпиньо, който затрудни максимално Касийяс, който спаси вратата си. Последва пропуск невероятен пропуск на Чичарито, който от добра ситуация не успя да се разпише.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Бензема се разписа за 1:2, макар да останаха съмнения за нарушение на французина срещу Александров. До края на мача се стигна до едно любопитно положение, при което българският тим имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В края на мача Дяков бе близо до гол, но от добра ситуация пропусна да се разпише. В крайна сметка Реал постигна втора победа в групата, а Лудогорец – втора загуба.

В другия мач от нашата група Базел победи Ливърпул с 1:0.

Коментарите са изключени за Пореден добър мач за Лудогорец и загуба от Реал Мадрид с 1:2