Пиронкова с втора загуба в Арена Армеец

Aндреа Петкович записа първата си победа на Garanti Koza WTA Турнира на шампионките в София. Германката надви със 7:5, 6:2 местната любимка Цветана Пиронкова в двубой от Група „Средец”, който продължи повече от два часа.
По-късно тази вечер е четвъртият двубой от групата, който противопоставя Доминика Цибулкова (Словакия) и Карла Суарес Наваро (Испания).

Заради натоварения трафик в София, зрителите не успяха да заемат местата си за началото на срещата и това се наложи да се случи в първите няколко гейма.

Иначе двубоят започна с изключително дълги и оспорвани разигравания, което бе и сериозно предизвикателство за физическата издържливост на двете състезателки. В ключовия седми гейм, с втория си пробив в мача, Петкович поведе с 4:3, а малко след това за първи път да затвърди брейка – 5:3. При 5:4 родената в Босна тенисистка сервираше за първата част, но Цвети не беше казала последната си дума. Българката поведе с 40:30, след което Петкович „помогна” с форхенд в аут – 5:5.

Последваха обаче два гейма на сметката на германката, с което тя си подпечата преднина в резултата – 7:5 след рекордните час и 27 минути игра. Важно е да се отбележи, че след седмия гейм Цвети Пиронкова взе медицински таймаут заради проблеми с ходилото на десния крак, най-вероятно породени от мазоли. Първият пробив във втория сет дойде в петия гейм и бе дело на Петкович, която при 40:15 в своя полза завърши с печеливш удар от форхенд по правата. В ответния гейм, след изключително злощастна за Пиронкова отскочила топка от мрежата, пробивът бе затвърден, а часовникът отчете точно 2:00 часа игра. Някъде тук интригата приключи, защото Петкович успя да осъществи втори пробив, след което си подпечата й крайния успех.

Ето какво каза Пиронкова след загубата

Физическата подготовка ли се оказа решаваща?

И това. Определено много изтощителен мач. Първият сет продължи около час и половина, което е много рядко явление и не си спомням кога за последно ми се е случвало подобно нещо. И двете се борихме страшно много и никоя не искаше да отстъпи. За съжаление моите сили свършиха.
Още в началото на мача започна да даваш негативни сигнали с тялото? Защо?

Не знам дали съм давала негативни сигнали с тялото. За съжаление имам проблеми с лявото ходило, но това не беше причината. Възможно е да имаше една –две точки, при които съм се ядосала, но това е нормално при такъв мач.
Смяташ ли, че ако беше спечелила първия сет развоят на мача щеше да е друг?

Разбира се, по съвсем друг начин би могъл да се развие мача, защото тук има и силен психологически аспект. Въпреки че загубих сета аз не се отчаях и в никакъв случай не съм спряла да се боря. Просто Аднреа днес беше като стена и не даваше никакви лесно топки.
Какво очакваш от последния мач?

Срещу Суарес Наваро съм играла доста пъти и мисля, че все още нямам победа. Тя е в невероятна форма. Надявам се отново да играя добре и ще бъда много щастлива ако успея да взема победата.