Пиронкова отпадна във втория кръг на Australian Open

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.
1

Пиронкова загуби от поставената под номер 17 представителка на домакините Саманта Стосър с 2:6, 0:6 за 67 минути. Така 26-годишната пловдивчанка, която миналия петък спечели първа титла в кариерата си на турнира в Сидни, прекъсна серия от девет поредни победи. Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Стосър пое инициативата и спечели четири поредни гейма, с което и първия
сет.

57-ата в света Пиронкова поиска медицински таймаут преди началото на втората част заради проблеми с лявото бедро, което беше солидно превързано от физиотерапевтката на турнира. Физическите проблеми на българката продължиха и до края тя така и не успя да вземе друг гейм, с което записа четвърта 2-сетова загуба в четири срещи срещу Стосър.

За Пиронкова това беше десети мач в послединте 12 дни, което оказа съществено влияние. Тя записа само 5 печеливши удара в мача срещу 23 на Стосър, като спечели едва 20 процента от разиграните точки на втори сервис.

Пловдивчанката за шеста поредна година напусна „Мелбърн Парк“ след втория кръг. Тя все пак заработи 70 точки за световната ранглиста и 50 хиляди австралийски долара.

На Пиронкова и предстои силния турнир в Париж, където поради по-ниското си класиране в ранглистата в началото на сезона, към момента българката е първа резерва за квалификациите.

Коментарите са изключени за Пиронкова отпадна във втория кръг на Australian Open