Пиронкова на полуфинал в Сидни

Цветана Пиронкова победи Сара Ерани с 7-6(2) 6-3 на четвъртфинал на турнира в Сидни. Пиронкова изигра страхотен мач и демонстрира уверена, агресивна игра, голям брой уинъри, страхотна защита и движение по корта.
4

До този момент Пиронкова никога досега не е достигала до финал на WTA турнир, а в опит да стори това на силния турнир в Сидни ще срещне Петра Квитова . Двубоят ще се играе в четвъртък, а началният час ще стане ясен малко по-късно днес.

Първият сет на двубоя бе изпълнен както с качествен тенис и атрактивна игра, така и с множество обрати и емоции, но в крайна сметка българката победи след 7-2 точки в тайбрека.

Във втория сет Пиронкова показа повече устойчивост, а Ерани започна да изпитва физически проблеми. Тя поиска медицинска почивка и на корта влезе физиотерапевт. Но дори и появата на треньора й малко по-късно не й помогна пред устрема на Пиронкова, която спечели сета с 6:3, а с това и мача.

Успехът на Пиронкова ѝ донесе $33,865 от наградния фонд и 185 точки за ранглистата, което ще доведе до скок от над 20 места – от №107 до около №85 в света, а при нова победа на полуфиналите ще се изкачи с още 20 позиции.