Новак Джокович ще спори с Томаш Бердих за титлата на турнира в Пекин

| от |

Чехът Томаш Бердих ще спори с Новак Джокович на финала на турнира по тенис в Пекин, след като във втората полуфинална надви словака Мартин Клижан с 6:4, 6:1. Бердих отива в мача за титлата при ужасяващ личен баланс- едва две победи от 17 мача, като за последно чехът е имал успех миналата година в Рим на четвъртфинал.

29-годишният Бердих вече е печелил този турнир- през 2011-а година, когато надви Марин Чилич на финала, а любопитното е, че при успех ще бъде втора за него за годината. Предишният му трофей е от Ротердам, когато пак се наложи над Чилич. Бердих спечели мача за 81 минути, а преди да даде единствения гейм на противника си взе осем поредни. Победата пък осигурява за момента 7-ата позиция на Бердих за Финалния „Мастърс“ в края на годината.

„Представих се много добре в един специален мач. Не всеки ден отивам да играя тенис, като имам предвид, че в неделите обикновено са финалите. Това е нова възможност за мене“, доволен е Бердих след успеха.

Коментарите са изключени за Новак Джокович ще спори с Томаш Бердих за титлата на турнира в Пекин