Неделев търси бъдеще в Италия

Тодор Неделев ще търси спешно трансфер до края на прозореца на 31 август, съобщава в.Труд. Националът остана извън групата на „Майнц“, който загуби след изпълнение на дузпи от „Кемниц“ за купата на Германия – 9:10 (5:5 след 120 минути игра).

Неделев игра само в два мача като резерва през миналия сезон – общо 17 минути. Но при новия датски треньор Каспер Хюлманд ситуацията около българската звезда изглежда кошмарна. Мениджъри са ангажирани да намерят отбор на Неделев в Италия, като една от опциите е „Наполи“. Когато беше много актуален миналата година, юношата на „Ботев“ бе в списъка на „Ювентус“ и „Рома“.

Без Неделев „Майнц“ получи втори удар. Отборът отпадна от Лига Европа от гръцкия „Астерас Триполис“.

Заради този резултат „Ботев“ изпусна 130 000 евро. Подобен финансов бонус можеше да влезе в клубната каса, ако германският тим беше влязъл в груповата фаза.

„Ботев“ имаше да получава премии и за броя на играни от национала мачове в евротурнирите. Но Неделев не бе в групата в нито един от двата двубоя с гърците (първият бе спечелен с 1:0).