Наполи унижи Милан на „Сан Сиро“

| от chronicle.bg |

Наполи разгроми като гост Милан с 4:0 в късен неделен мач от италианската Серия „А“. Победата е трета за неаполитанците в последните четири кръга и им помогна да се изкачат на шесто място в класирането с актив от 12 точки.

В 13-ата минута Кристиан Сапата направи груба грешка при изнасянето на топката, като я подари на Марек Хамшик и той подаде на Лоренцо Инсиние, който продължи към Алан Маркес. Халфът излезе на стрелкова позиция и хладнокръвно вкара първия гол за гостите.

В 33-ата минута защитата на домакините изпусна Гонсало Игуаин, но ударът на аржентинеца мина на сантиметри от гредата.

Три минути след почивката Лоренсо Инсиние направи двойно подаване с Игуаин и с удар отблизо покачи аванса на Наполи на 2:0.

В 61-ата минута Родриго Ели и стреля опасно с глава след центриране от фаул, но вратарят Пепе Рейна спаси удара му.

Седем минути след това Инсиние би прецизно от пряк свободен удар и вкара третия гол във вратата на седемкратните европейски клубни шампиони.

Слабата игра на домакините продължи и 12 минути преди края Родриго Ели си вкара автогол след остро подаване на Фаузи Гурам в наказателното поле на Милан.

Фиорентина е лидер в първенството след 3:0 у дома срещу Аталанта. „Виолетовите“ водят с две точки на Интер.