Наполи излезе начело в Италия

| от chronicle.bg |

Отборът на Наполи излезе на първо място в италианската Серия „А“ след победа с 2:1 над Интер в дербито на върха в понеделник вечерта.

Така южнюците събраха 31 точки и изпревариха с един пункт „нерадзурите“ и с два Фиорентина, който си тръгна само с равенство 1:1 при гостуването си на Сасуоло.

Наполи и Интер изиграха много интересен мач, в който и двата отбора имаха своите шансове, но задачата на гостите се усложни след изгонването на Юто Нагатомо в края на първото полувреме.

Японецът получи пресилен втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Гонсало Игуаин бе извел Наполи напред в резултата още във 2-та минута, а отново той покачи на 2:0 в средата на второто полувреме. Така аржентинецът се разписа в осми пореден двубой.

Адем Ляич с прекрасен гол върна надеждите на Интер малко след второто попадение на Игуаин, но гостите не успяха да се доберат до точката.

В добавеното време „нерадзурите“ дори удариха греда след удар с глава на Йоветич, а секунди след това и Пепе Рейна спаси вратата си.