Марибор изхвърли Селтик от Шампионската лига (всички резултати)

Словенският Марибор се класира за груповата фаза на турнира Шампионска лига, след като в плейофите отстрани Селтик. В реванш от последния предварителен кръг преди групите на турнира Марибор победи като гост Селтик с 1:0. В първия мач двата тима завършиха 1:1. С общ резултат от двата мача 2:1 Марибор продължава в Шампионска лига. Селтик ще играе в групите на турнира Лига Европа. Таварес в 75-ата минута вкара гола за Марибор на реванша в Глазгоу. Българският футболист Александър Тонев не бе в групата на Селтик за двубоя.

БАТЕ (Борисов) победи като домакин Слован (Братислава) с 3:0 в реванш от плейофите за влизане в групите на турнира Шампионска лига. В първия мач двата тима завършиха 1:1. С общ резултат от двата мача 4:1 БАТЕ (Борисов) се класира за групите на Шампионска лига. Тимът на Слован ще играе в групите на турнира Лига Европа. Михаил Гордейчук в 41-ата минута, Сергей Кривец в 84-ата и Витали Родионов в 85-ата минута вкараха головете за БАТЕ (Борисов) в реванша. Тимът на Слован игра от 79-ата минута с десет души, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Сейдуба Сома.

Порто ще играе за 19-и път в клубната си история в груповата фаза на турнира Шампионска лига. В реванш от плейофите Порто победи като домакин Лил с 2:0. Брахими и Джаксън Мартинес през второто полувреме вкараха головете за Порто. В първия мач Порто победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 3:0 Порто продължава в турнира, а Лил ще играе в групите на турнира Лига Европа. В 49-ата минута Брахими откри резултата в двубоя. Той бе точен от пряк свободен удар. В 69-ата минута капитанът на Порто Джаксън Мартинес удвои преднината на отбора си. Той бе изведен отлично от Брахими и вкара гол за 2:0 за Порто.

Апоел (Никозия) победи като домакин датския Олборг с 4:0. В първия мач двата тима завършиха 1:1. С общ резултат от двата мача 5:1 Апоел продължава в турнира Шампионска лига, а Олборг ще играе в групите на турнира Лига Европа. Оливейра Франко Винисиус в 29-ата минута, Томас Де Винченти в 44-ата, Евстатиос Алонефтис в 64-ата и бившият играч на ЦСКА Килиан Шеридан в 75-ата минута вкараха головете за Апоел в реванша.

Зенит (Санкт Петербург) обеди като домакин Стандард (Лиеж) с 3:0. В първия мач Зенит победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 4:0 тимът от Санкт Петербург продължава напред в турнира. Отборът на Стандард ще играе в групите на турнира Лига Европа.

Коментарите са изключени за Марибор изхвърли Селтик от Шампионската лига (всички резултати)