Мъри написа история, Жоро Миланов също влезе в групите на ШЛ

| от chronicle.bg |

Станимир Стоилов пренаписа българската футболна история. Той изведе отбора на Астана и се превърна в първия български треньор, вкарал два различни отбора в груповата фаза на Шампионската лига.

След участието си с Левски през сезон 2006/07, почти 10 години по-късно, Мъри Стоилов отново вкара своя тим сред най-елитните.

Астана успя да стигне до 1:1 като гост на АПОЕЛ (Никозия) и след победата с 1:0 с нетърпение ще очаква жребия в четвъртък.

Друг българин – Георги Миланов – също влезе в групите на ШЛ. Българският полузащитник поигра няколко секунди, след като влезе като резерва в 94-тата минута, при победата с 3:1 на Спортинг (Лисабон). С общ резултат 4:3 ЦСКА продължава към груповата фаза.

Третото българско участие, за съжаление, приключи с неуспех. Валери Божинов и Иван Бандаловски, които бяха в редиците на Партизан (Белград), отпаднаха пред вратите на най-престижния европейски клубен турнир.

Валери Божинов започна като титуляр, но излезе след само 39 минути, след като получи контузия. Иван Бандаловски остана резерва.

Любопитното е, че точно появилият се на мястото на Божинов – Иван Шапонич – отбеляза победното попадение за 2:1 над БАТЕ Борисов – гол, който обаче не стигна на сърбите, за да се класират.

Коментарите са изключени за Мъри написа история, Жоро Миланов също влезе в групите на ШЛ