Манчестър подчини Германия на два фронта

| от Sportcafe |

Манчестър направи два обрата в Шампионската лига, и то срещу германци.

Юнайтед у дома се вдигна от 0:1 срещу Волфсбург и спечели с 2:1, а по същия сценарий Сити обърна от 0:1 до 2:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах).

Така за първи път английските тимове вдигнаха глава през сезона в Европа, след като точно двата отбора от град Манчестър бяха загубили първите си двубои в групите.

Юнайтед спечели с попадения на Хуан Мата от дузпа и Крис Смолинг, който за пореден път бе най-добрият за „червените дяволи“.

В Германия вратарят на Сити Джо Харт спаси дузпа при 0:1, а след като германците поведоха двама аржентинци обърнаха мача – Николас Отаменди изравни, а Серхио Агуеро вкара пак от 11 метра в последната минута.

В другия мач от тази група Ювентус надви с 2:0 Севиля у дома и е с пълен актив от 6 точки. Германците са на дъното с нула, а англичани и испанци имат по 3.

В карето на Юнайтед нещата са още по-сложни, след като ЦСКА (Москва) спечели у дома срещу ПСВ с 3:2 и всички тимове имат по 3 точки. Георги Миланов игра 23 минути като резерва за руския тим.

Атлетико изненадващо загуби с 1:2 у дома от Бенфика, и то след като поведе с 1:0. Така в групата португалците имат 6 точки, испанците – 3, а Галатасарай и тимът на Станимир Стоилов – Астана, са с по 1.