Манчестър Юнайтед излъга Арсенал на „Емиратс“

Манчестър Юнайтед постигна първа победа като гост през този сезон, след като надделя с 2:1 над Арсенал на „Емиратс“. Нелеп автогол на Киърън Гибс (56) даде преднина на „червените дяволи“ след куп пропуски на домакините. Уейн Рууни удвои в 85-ата, вкарвайки 11-ия си гол срещу „артилеристите“.

Оливие Жиру отбеляза завръщането си след тежка контузия, като реализира почетното попадение за Арсенал в петата минута на добавеното време. Преди това Анхел ди Мария пропусна възможност да вкара за „червените дяволи“ и да убие интригата в мача.

С огромна заслуга за победата на Манчестър Юнайтед бе Давид де Хеа, който спаси невероятни положения, като на няколко пъти играчи на лондончани излизаха очи в очи с него, но не успяваха да го преодолеят.

С успеха Манчестър Юнайтед се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 19 точки. Арсенал е осми с две по-малко. / News7