Манчестър Сити пречупи 10-ма от Юнайтед

Отборът на Манчестър Сити взе градското дерби с Юнайтед с 1:0, благодарение на гол на Серхио Агуеро в 63-та минута на мача.

„Гражданите“ бяха много улеснени от изключително глупавия червен картон, който си изкара защитникът на гостите Крис Смолинг. В 31-та минута английският национал попречи на Джо Харт да изрита топката от ръце и получи жълт картон, а само 8 минути след това се хвърли на безнадежден шпагат в краката на Джеймс Милнър и логично бе изгонен от рефера Майкъл Оливър.

Възпитаниците на Луис ван Гаал се защитаваха добре с човек по-малко, но се пропукаха в 63-та минута, когато Яя Туре намери с отличен пас Гаел Клиши на крилото, а френският защитник асистира на Агуеро за единствения гол в мача. В последните 20 минути „червените дяволи“ намериха сили да натиснат съперника си в търсене на изравнителен гол, но Джо Харт се отличи със страхотни спасявания след удари на Робин ван Перси и Анхел ди Мария, а Маруан Фелайни не уцели вратата с глава от границата на наказателното поле.

В крайна сметка Сити стигна до успеха и се върна на трето място в класирането с 20 точки, докато Юнайтед продължи със слабото си представяне от началото на сезона и заема 9-та позиция със само 13 точки от 10 мача. /БГНЕС