Мъри победи Цонга на US Open, Джокович и Вавринка с победи

Анди Мъри победи Жо-Вилфрид Цонга със 7-5, 7-5, 6-4 в осминафинален мач от US Open.

По този начин Мъри се реваншира за загубата от Цонга на турнира в Торонто. Турнирът бе спечелен от французина, който по пътя си към трофея победи Григор Димитров, Анди Мъри, сърбина Новак Джокович, а на финала и швейцареца Роджър Федерер.

На четвъртфиналите Мъри ще играе срещу Новак Джокович, който победи с 6:1, 7:5, 6:4 над германеца Филип Колшрайбер. Джокович продължава надпреварата в Ню Йорк без загубен сет, след като постигна чисти победи и в предишните си три двубоя на „Флашинг Медоус“. Джокович достигна 22-и последователен четвъртфинал на турнир от Големия шлем и осми пореден на US Open.

Стан Вавринка достигна също до четвъртфиналите. Швейцарецът победи със 7:5, 4:6, 7:6(7), 6:2 Томи Робредо в четвърти кръг.

Решителен за изхода на двубоя се оказа третия сет. В него Вавринка спаси два сетбола в тайбрека, за да се наложи с 9:7 точки.

Григор Димитров и Гаел Монфис ще се изправят един срещу друг на “Arthur Ashe Stadium” на US Open около 21:00 – 21:30 ч. на Централния корт във вторник.

В 18 часа на централния корт ще се изиграе мач на двойки, около 18-18:30 започва мача Белинда Бенчич – Шуай Пън, а след неговия край започва така желания мач за нас Димитров – Монфис.

Кеи Нишикори и Милош Раонич изиграха страхотен петсетов мач в който японеца победи с 4-6 7-6(4) 6-7(6) 7-5 6-4. Двубоят завърши в 2:26 ч. след полунощ местно време, което е и изравнен рекорд по този показател. По това време на денонощието са приключивали още два мача – през 1992 г. Виландер победи Пернфорс, а преди две години Колшрайбер и Изнър свършиха по същото време. Нишикори се превърна в първия японец от близо век насам, достигал до четвъртфинал на US Open, след като за последно това се случи преди цели 92 години – през 1922 г.

Световната №1 Серина Уилямс победи естонката Кая Канепи с 6:3, 6:3 за час и четири минути игра и се класира за четвъртфиналите . Уилямс постигна 8 аса и 84 процента от точките при първи сервис, срещу 64 процента за естонката.Следващият съперник на Серина Уилямс ще бъде италианката Флавия Пенета, която отстрани австралийката Кейси Делакуа в два сета – 7:5, 6:2.

Серина Уилямс не скри задоволството си от успеха и призна, че се надява тази година в Ню Йорк да вземе своята 18-а титла от турнирите от Големия шлем.

Коментарите са изключени за Мъри победи Цонга на US Open, Джокович и Вавринка с победи