Лудогорец загуби нещастно от Ливърпул с 2:1

Ливърпул победи Лудогорец с 2:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на турнира Шампионска лига. Двубоят, който се игра на стадион „Анфийлд“ в Ливърпул. В Група „B“ на състезанието, в която са и тимовете на Реал (Мадрид) и Базел.

Марио Балотели в 82-ата минута откри резултата за Ливърпул след грешка на Козмин Моци.В 72-ата минута Роман Безяк удари греда за Лудогорец.

В първата минута на добавеното време на мача резервата на Лудогорец Дани Абало изравни за 1:1. Минута по-късно вратарят на Лудогорец Милан Борян направи дузпа, която Стивън Джерард вкара за крайното 2:1 за Ливърпул.

Като цяло двата тима изиграха напълно равностоен двубой с пропуски и пред двете врати. През първото полувреме пропуски за Лудогорец направиха Роман Безяк в 17-ата минута, след като бе изпреварен от бранител на Ливърпул в последния момент преди да стреля, и Козмин Моци в 30-ата минута. Ударът на румънеца мина край вратата на Ливърпул.

В 70-ата минута канадският вратар на Лудогорец Милан Борян демонстрира класа, отразявайки опасен удар с глава от границата на наказателното поле на Фабио Борини. В 72-ата минута Роман Безяк от Лудогорец излезе на стрелкова позиция, но ударът му срещна дясната греда на Симон Миноле. При добавката ударът на Веселин Минев мина край вратата на Ливърпул. В 82-ата минута Балотели използва грешка в отбраната на Лудогорец на Козмин Моци и вкара гол за 1:0. Веднага след това удар на Балотели бе спасен от Борян.

ludogorets В първата минута на добавеното време тимът на Лудогорец изравни чрез резервата Дани Абало. Той бе изведен отлично зад отбраната на Ливърпул и хладнокръвно вкара за 1:1. Минута по-късно канадският вратар на Лудогорец Милан Борян направи дузпа за Ливърпул, която бе реализирана от Стивън Джерард за крайното 2:1 за Ливърпул.

Крайни резултати в осем мача от първия кръг в груповата фаза на турнира Шампионска лига