Лудогорец падна от Валенсия с 0:3

| от |

34138-632x358Лудогорец загуби с 0:3 от Валенсия в първия мач от осминафиналите на турнира Лига Европа. Гостите поведоха още в 5-та минута след гол на Антонио Бараган. Вторият гол за Валенсия отбеляза Картабиа в 33-та минута. Третият гол за Валенсия вкара Сендерос в 59-та минута.

В 23-ата минута Валенсия остана с човек по-малко на терена, след като директен червен картон получи Сейду Кейта за нарушение в наказателното поле. След последвалата дузпа Роман Безяк не успя да намали преднината на съперника.

Над 40 000 зрители по трибуните на националния стадион „Васил Левски“ подкрепяха българския тим. Преди началото на мача химна на Република България изпя 9-годишната Крисия Тодорова от Разград.

За страхотното настроение на 40-хилядната публика спомогна орелът, който бе предоставен от Лацио на тима от Разград, който направи величествен полет над терена. В дните преди двубоя дресьорът и птицата направиха няколко тренировки на стадиона, а в точния час те се справиха със своята задача – да повдигнат духа на феновете и футболистите.

Коментарите са изключени за Лудогорец падна от Валенсия с 0:3