Лудогорец отстрани Лацио в един луд мач

| от |

Отборът на Лудогорец се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа.

1
В мач от 1/16-финалите на турнира на стадион „Васил Левски“ пред рекордните над 30 000 зрители Лудогорец и Лацио завършиха 3:3. В първия мач Лудогорец победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 4:3 Лудогрец продължава в турнира. Гол на Кишада в 87-ата минута донесе крайния успех за Лудогорец.

Балде Кейта още в 30-ата секунда на мача откри резултата за Лацио. До попадението се стигна след серия от рикошети във вратаря Стоянов и Кейта. Балде Кейта имаше възможност и за втори гол за Лацио в 15-ата минута, но Стоянов спаси. Марселиньо и Безяк стигнаха до добри възможности за гол през първото полувреме за Лудогорец, но вратаря на гостите Маркети спаси. В 54-ата минута Перея завърши с гол бърза контраатака на Лацио за 0:2. Играчите на Лудогорец вдигнаха още по-сериозноВ 64-ата минута Роман Безяк върна един гол за 1:2.

Преди гола на Безяк играчите на Лудогорец удариха и греда. В 78-ата минута Присто Златински с топовен изстрел от 20-ина метра изравни резултата. В 82-ата минута Мирослав Клозе бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и вкара гол за 3:2 за Лацио. В 87-ата минута Кешада се възползва от грешка в отбраната на Лацио и изравни за 3:3, което класира Лудогорец на осминафинал. В следващия кръг Лудогорец ще играе срещу победителя от двойката Динамио (Киев) – Валенсия. В първия мач испанците победиха с 2:0 като гости.

След мача пред БНТ треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев заяви, че двубоят е бил изключително драматичен и все още му е трудно да осъзнае какво се е случило. Той заяви, че след такива драми се умира. Стоев определи двубоя като „луд мач“ с много обрати. Той добави, че мечтите са тима му продължават. Той специално благодари на феновете за подкрепата, отбелязвайки, че феновете са показали по прекрасен начин, че първо сме българи, а след това е Лудогорец.

След мача пред БТВ  Роман Безяк коментира, че  отборът заслужено е вкарал три гола и се е преборил за мястото си в следващата фаза на турнира. Нападателят анализира, че ранният гол на Лацио малко е объркал плановете на Лудогорец, но играчите са показали характер и са се измъкнали от тежката ситуация с битка до последната секунда на мача. Футболистът отбеляза, че с оглед на развоя на мача е напълно нормално да се рискува, като в последните минути е можела да се играе и с шестима в атака. Роман Безяк коментира, че още е твърде рано да се говори за предстоящите мачове с Валенсия и сега играчите на Лудогорец трябва да се нарадват на успеха си.

Любопитен коментар за отпадането на италианския Лацио на 1-16-финалите в турнира Лига Европа направи спортният ежедневник „Гадзета дело Спорт“, цитиран от „Фокус“.
„Брутални обида за Лацио, но италианците могат да обвиняват само себе си. В София Лацио се надяваше на чудо след 0:1 на Олимпико, но се срина на финала, когато Лудогорец, воден от публиката и от силата на отчаянието не се предаде въпреки гола на Клозе за 2:3 .
Лацио бе бедствие в защита. Последните два гола на българите бяха грешка на Маркети, който не бе играл 2 месеца и на когото Реа грешно заложи. Сенегалецът Кейта вкара първия гол за Лацио в 17-ата секунда и осем десети (вторият най-бърз гол в историята на Лига Европа). Бианкочелистите спираха контра – атаките на домакините. През втората част Лацио бе хитър в собствената си половина, но готов да се възползва от възможностите, които се създават. При един точен пас на Онази Переа с едно докосване матира Стоянов за 2:0. Лудогорец се хвърли напред със силата на отчаянието, разчитайки предимно на своя най-опасен нападател Безяк.

Той първо уцели гредата и след това скъси дистанцията до 1:2.Домакините в този момент се хвърлиха напред в търсене на изравняването и с удар от далечно разстояние Златински усппя да се възползва от глупостта на Маркети. Изстрелът на българина не бе опасен, но вратарят не изби и топката влезе, въпреки че има някои съмнения, че е минала с пълния си обем голлинията. За Лацио изглежда всичко свърши. Но само шест минути по-късно Клозе вкара трети гол. Българите се хвърлиха с главата напред и вкараха за 3:3, благодарение на наивността на Маркети и гола на Кишада.“

3:3 Кишада 88

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Мантула (84-Кишада), Моци, Минев, Ешпиньо, Златински, Александров (56-Луму), Марселиньо (77-Платини), Мисиджан, Безяк

ЛАЦИО: Маркети, Сиани, Биава, Раду, Конко, Биля, Онази, Ледесма, Кандрева (64-Лулич), Балде, Переа (71-Клозе)

Сюзън Сарандън – неустоимо секси и на 70

| от chronicle.bg |

Ето ви още едно доказателство, че възрастта е нищо друго освен число.

Сюзън Сарандън го доказва, появявайки се на червения килим на филмовия фестивал в Кан в тъмнозелена кадифена рокля с предълбоко деколте.

Ако не знаете, че носителката на награда „Оскар“ ще навърши 71 години през октомври, тази снимка с нищо няма да ви наведе на тази мисъл.

Със слънчеви очила и цепка почти до кръста, Сарандън сложи в малкия си джоб по-младите си колежки, и отново показа, че и възрастните жени могат да бъдат сексапилни.

„Да, облякох тази рокля и изобщо не ме интересува какво би казал някой за мен“, коментира облеклото си актрисата.

Ние нямаме какво да кажем, освен да одобрим както избора, така и липсата на обяснение за него!

В галерията пък може да видите още няколко жени, които продължават да изглеждат неустоимо и след като преминаха 50-ата си годишнина.

За писателите в киното

| от Дилян Ценов |

Коя е основата на всеки филм? Историята.

Сценарият се появява първо, след което бива взет от режисьора, който създава крайния продукт, за да събере зрителите пред екрана. И дори най-красивата продукция би се провалила, ако в нея не е заложена оригинална история и герои – тези две неща придават плътността. Без тях киното би било безсмислено занимание, хвърляне на пари на вятъра.

Именно там се корени ролята на пишещите хора –поети, писатели, сценаристи. Те възпламеняват началната искра, от която, ако условията са благоприятни, тръгва големият пожар. Често обаче става така, че именно хората, които създават историята, стават отправна точка за създаването на нови сценарии. Образът на пишещия човек е благоприятна почва за създаването на добра история.

Киното познава немалко филми, в чиято основа стоят писатели и резултатът в повечето случаи е добър. Винаги може да се роди добър продукт, когато героят е интересен и с богата биография. А писателите, нека не се лъжем, са хора, които имат и двете.

В нашата галерия ви предлагаме подбор на част от най-добрите филми за писатели, поети, сценаристи и изобщо хора, които се занимават с писане.