Луда битка и победа на Реал Мадрид в Ел Класико

Реал Мадрид се наложи над Барселона с 3:1, с което се нареди на точка зад лидерите от Каталуния във временното класиране на Примера дивисион.

Ел Класико подари на публиката точно това, което всички очакваха – красива игра, динамика и много скорост. Титуляр за блауграна започна уругваецът Луис Суарес, който изтърпя наказание от четири месеца, след като ухапа италианския национал Джорджо Киелини на Мондиала в Бразилия. Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ започна на много големи обороти и Барселона успя да открие резултата още в четвъртата минута. Неймар се освободи на границата на пеналта и стреля точно за 1:0 в полза на каталунците. Домакините от Мадрид не се разконцентрираха от гола и атаките към вратата на Барса започнаха една след друга. Тимът на Луис Енрике обаче също не бездействаше и двата отбора показаха очаквания превъзходен футбол за Ел Класико. В 35-та минута резултатът беше изравнен 1:1, след като Кристиано Роналдо изпълни дузпа, заради игра с ръка на Пике. Отборите излязоха на почивка при този резултат, но както се очакваше кулминацията в мача тепърва предстоеше. Пет минути след началото на втората част Пепе отбеляза с глава след корнер и Лос Бланкос поведоха с 2:1. В 61-та минута своя подпис остави и Карим Бензема, който вкара за 3:1 в полза на тима на Карло Анчелоти. Въпреки поражението Барса запази лидерската си позиция с 22 точки, а Реал Мадрид застана само на точка зад тях с 21 пункта. /БГНЕС