Левски загуби от Цървена Звезда в Адриатическата лига

Сините дебютираха в Адриатическата лига с тежко поражение от Цървена Звезда

Левски започна участието си в Адриатическата лига с тежко поражение от Цървена Звезда. В дебютния мач от турнира за този сезон „сините“ отстъпиха с 55-85 след лоши последни 13 минути на двубоя. В първите 27 българите се държаха достойно срещу именития си съперник и бяха близо в резултата. След това обаче звездашите затегнаха защитата и завършиха мача със серия от 34-9 за убедителна победа. Във вторник (7 октомври) Левски е домакин на Мега Визура в София.

Двубоят тръгна супер за „сините“, които след тройка на Павел Иванов поведоха с 11-4. Постепенно звездашите започнаха да се доближават и първата част завърши наравно. В началото на втората и двата тима си разменяха водачеството, а в един момент сърбите направиха серия от 6-0 и дръпнаха със 7 точки, като запазиха преднината си до почивката.

Левски започна чудесно и след паузата и бързо се доближи до съперника. С тройки на Карамфилов и Симеонов разликата падна само до точка, но със 7-0 домакините отново се откъснаха. 02.40 преди края на третата част Яка Блажич отбеляза и така за първи път преднината на сърбите стана двуцифрена. Това бе вторият кош от серията от 12 поредни точки, с които звездашите завършиха тази четвърт и се откъснаха с 18 напред. Серията на домакините продължи и в началото на последната четвърт с още 6 точки, а до края си осигуриха и още по-изразителен успех.

Левски направи 18 грешки в двубоя, докато съперникът завърши с едва 10, като след доста от тези на „сините“, домакините бележеха.

Единствен с двуцифрен точков актив за „сините“ бе Алекс Симеонов с 10 точки. Милян Пупович се отчете с 9 и 6 борби, а с 8 точки и 3 отнети топки е Павлин Иванов.

Капитанът на домакините Лука Митрович бе най-резултатен за тях с 18 точки.

bgbasket.com

Коментарите са изключени за Левски загуби от Цървена Звезда в Адриатическата лига