„Левски“ загуби от „Партизан“, бой на трибуните

Масов бой след нахлуване на фенове на Левски на терена прекъсна мача на „сините“ срещу Партизан в зала „Универсиада“, съобщи bgbasket.com.

Феновете на Партизан бяха зад скамейката на гостите на малката трибуна, а до тях отидоха няколко фенове на Левски и след конфронтация агитката на Левски от голямата трибуна слезе на терена, премина от другата страна и започна масов бой.

Десетки фенове на Левски минаха към сектора на гостите, като хвърляха столове, заграждения. Баскетболистите и екипа на Левски опитваха да спрат „сините“ ултраси, но нямаха успех.

След това бе решено, че мачът ще се доиграе, след като всички, включително и медиите, напуснат залата. В момента охраната извежда хората от залата.

След масовия бой в зала „Универсиада”, в който пострадаха сръбските фенове, Партизан също преби Левски, само че на баскетбол, с резултат 98-66. Отборите изиграха три части от мача пред празни трибуни, след като всички зрители бяха изведени от залата след безумните действия на агитката на „сините”. Това е шеста поредна загуба и общо седма за българския шампион, който има и една победа. Партизан пък е с по 4 победи и загуби до момента. В следващия кръг Левски гостува на сръбския Металац.

Партизан беше по-добрият отбор още от началото на мача и след една част водеше с резултат 21-14. При този резултат беше прекъснат и мача, а след като отборите продължиха срещата, Партизан задържа преднина до почивката за 40-30. Разликата се запази след почивката, като се увеличи още и изходът от мача беше предрешен след 30 минути при 68-53 в полза на Партизан. В последните 10 минути съпротивата на „сините” напълно изчезна и разликата стигна границата от 30 точки.

Гостите спечелиха борбата под коша с 39-23 и имаха успеваемост 57% при стрелбата от тройката – 8/14 срещу 7/17 (41%) на Левски. Домакините извършиха повече грешки и позволиха да им бъдат отнети повече точки.

За Левски с 20 точки завърши Павлин Иванов, а 9 добави Димитър Ангелов. За Партизан Никола Милутинов регистрира 21 точки, а с 20 завърши Джордже Дагич.