Хората са нищо без лайковете

| от |

Едно от най-проклетите неща на социалните мрежи е когато публикувате нещо и никой не реагира. Харесването на ваш коментар е едно от най-възвишените чувства.

1


Очакваните отзиви от вашите постове са около 10 харесвания на коментар или пост, а причината за публикуването на нещо „не е защото хората искат да информират, а защото се надяват, че някой ще предложи любовта си.“

От тук следва и експериментът: австралийски учени създават две групи във Facebook и правят два опита с тях.

В първия, едната група трябва да поства каквото си поиска, а втората трябва само да чете, без да има никакво взаимодействие (публикуване, харесване, коментари …). В крайна сметка, втората група е била докарана до състояние, в което не искат повече да бъде сама.

Последвал още един опит, и на двете групи им е било позволено да правят каквото искат във Facebook. Тук обаче има уловка – втората група не знае, че компютрите им са настроени да не показват никакви коментари или харесвания на техните публикации (постове). Резултатът – втората група се чувствала „невидима“ изключена и по-малко важна отколкото тези, които са имали обратна връзка с техните приятели.

„Това е красота, която създателите на Facebook първоначално не са разбрали, но сега печелят от нея.

Когато веднъж си получил мястото във виртуалния кръг, трябва постоянно да участваш защото се страхуваш, че може да го изгубиш. Вие трябва да продължите да харесвате всеки пост на вашите „приятели“ и да поддържате активен профила си и постоянно да добавяте нови приятели.

В противен случай ще бъдете в изгнание, а никой не иска това“, пише Крис Матисзцик за cnet.com/.

 
 
Коментарите са изключени за Хората са нищо без лайковете