Гришо загря за мача с Мъри с разгром срещу уругваец

Григор Димитров записа убедителна победа срещу уругваеца Пабло Куевас с 6-0, 6-3 и се класира за 1/8 финалите на Мастърса в Париж. В първия сет Гришо доминираше тотално на корта и спечели частта само за 24 минути, без да даде и гейм на южноамериканеца.

Куевас, който провежда най-добрия сезон в кариерата си и през 2014 г. спечели две титли на турнири на клей, затрудни малко повече Димтров във втория сет, но не достатъчно, за да се стигне до някаква интрига.

В следващия етап Григор Димитров ще се изправи срещу много по-сериозен съперник – Анди Мъри, който по-рано днес победи Жулиен Бенето в два сета 6-3, 6-4. Евентуална победа на шотландеца ще му гарантира място в заключителния турнир в Лондон, докато Гришо трябва да стигне до финала, за да си уреди мечтания билет за британската столица. Анди Мъри в момента е 8-и в света, а българинът 11-и. Двамата са се срещали пет пъти досега и резултатът е 3-2 в полза на британеца. Григор обаче спечели последните две срещи с Мъри този сезон – първо в Акапулко, където после спечели титлата и след това на Уимбълдън (чиста победа в три сета). /БГНЕС