Григор загуби от Надал, но игра страхотно

Григор Димитров изигра много силен мач, но загуби мача си от четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия срещу Рафаел Надал с 3-6 7-6(3) 7-6(7) 6-2, мачът продължи 3 часа и 37 минути.

13 (2)

Григор Димитров спечели първия сет срещу Рафаел Надал. Мачът се игра на централния корт „Род Лейвър Арина” в Мелбърн. Българинът започна силно и поведе с 3:0 гейма, като направи пробив още във втория гейм, и продължи със силната си играя до края на сета.

Във втория сет се стигна до тай-брек. Надал направи пробив още в началото на втория сет, но Димитров веднага върна пробива. След това сета протече гейм за гейм и се стигна до тай-брек, в който българинът в началото допусна три точки разлика за Надал, които не успя да навакса до края на тай-брека, завършил 7:3 за испанеца. Резултат до момента 1:1 сета.

В третият сет двамата отново си размениха по един пробив и отново стигнаха до тай-брек. Този път Григор игра много по-съсредоточено, но отстъпи с 9:7. Победителят от мача ще играе с Анди Мъри или Роджър Федерер.

В последния сет Григор Димитров се измори и липсваше хъс и воля за победа. Надал бе набрал скорост и не можеше да бъде спрян. Испанецът поведе спечели първите три гейма, а при 5-2 последва нов пробив и това бе краят за Григор Димитров.

Това са турнирите на които Григор Димитров ще участва през февруари и март

03/02/2014 – 09/02/2014 Загреб, Хърватия ATP 250 хард в зала €426,605

10/02/2014 – 16/02/2014 Ротердам, Холандия ATP 500 хард в зала €1,267,875

24/02/2014 – 02/03/2014 Акапулко, Мексико ATP 500 хард $1,309,770

06/03/2014 – 16/03/2014 Индиън Уелс, САЩ Мастърс хард $4,720,380

19/03/2014 – 30/03/2014 Маями, САЩ Мастърс хард $4,720,380

Достигането до четвъртфинал на Australian open донесе на Григор Димитров чек за $270,000 и 340 точки за ранглистата, които го изкачват до рекордното в кариерата му №19 в света.