Григор загуби от Карлович на старта на #RolandGarros

Григор Димитров напусна Ролан Гарос още в първия кръг след като загуби от хърватския гигант Иво Карлович.

grigor

Само преди две седмици 23-годишния българин победи в два сета 211-сантиметровия хърватин на Мастърса в Мадрид, но днес нямаше ден и Карлович стигна до чиста победа в три сета 6-4, 7-5, 7-6 (7-4). 35-годишният хърватин бе пределно концентриран и успя да се възползва на практика от всички грешки на първата ни ракета в първите две части. В първия сет Карлович направи пробив в така важния в тениса седми гейм и спечели с 6-4. Вторият пък вървеше към тайбрек, но Григор не успя да спечели подаването си в 11-ия гейм – 5-6, след което Карлович не сбърка и поведе с 2-0 сета.

Димитров досега не бе изпадал в ситуация, в която трябва да обръща мач от 0-2. И в третия сет той не успя да направи пробив, а в тайбрека съперникът му използва по най-добрия начин своето най-силно и може би единствено оръжие – сервисът. Карлович наниза общо 22 аса, а Григор 11. В следващия кръг хърватинът ще спори с Андреас Хайдер-Маурер от Австрия или Даниел Брандс от Германия.

Двамата си отиват вкъщи един след друг.

Коментарите са изключени за Григор загуби от Карлович на старта на #RolandGarros