Григор загуби от Федерер в два сета

Григор Димитров изигра един не лош мач срещу своя детски идол Роджър Федерер, но в крайна сметка не можа да победи 17 кратния шампион от големи шлемове и загуби с 3:6, 6:7(2).

Григор водеше с 3:2 в първия сет, но Федерер спечели 4 поредни гейма. Димитров имаше 5 брейкпойнта, 3 от които бяха поредни още в първото подаване на швейцареца, но не успя да пробие. Във втория сет Димитров имаше три поредни сетбола при 5:3 и сервис на Федерер, а след сервираше за втората част при 5:4, но допусна пробив. Стигна се до тайбрек в който Григор, взе само 2 точки и двубоят приключи.

С достигането си до тази фаза на турнира Григор защити 90 точки от миналата година, но няма да добави нови към своето класиране защото и миналата година достигна до четвъртфинал.

На полуфиналите Роджър Федерер ще играе срещу Вейсък Поспишил (Канада), който по-рано днес победи Иван Додик със 7:6 (11), 6:4.

Григор Димитров ще приключи сезон 2013 на Мастърса в Париж, а негов съперник в първия кръг ще бъде Микаел Льодра, който е №55 в ранглистата.