Григор победи Алберт Монтанес и е в трети кръг на Мастърса в Маями

Григор Димитров

Григор Димитров стартира с победа участието си на „Мастърс“ 1000 турнира в Маями, надигравайки с 6:1, 6:7(5), 6:3 Алберт Монтанес от Испания. Гришо стартира директно от втори кръг.

Началото на двубоя не предвещаваше подобно развитие и премина изцяло под контрола на българина – след колебив старт и малко пасивна игра, Гришо се оказа изправен пред два брейкбола. Това бе и моментът, в който светна „червената лампичка“ за Григор и последва бързо повишаване на нивото му на игра, което пък доведе до тотална доминация на първата ни ракета, пише TennisKafe

Димитров не само, че отрази тези два брейкбола при резултат 1-1 гейма, ами последва серия от впечатляващи форхенд и бекхенд уинъри, страхотна защита, мощни сервиси и като цяло отлична игра, довела до общо пет поредни гейма и сет, спечелен след само 25 минути игра.

Във втория битката бе значително по-сериозна, резултатът вървеше гейм за гейм, а сервиращите печелиха без проблеми своите подавания. Логичното се случи и се стигна до тайбрек, започнал със страхотна защита на Гришо, донесла му и минипробив, но Монтанес не само успя да го върне, ами след смел и агресивен достигна до нов, а при 6-5 се възползва от втория си сетбол.

Началото на третата част предложи нова порция оспорвана игра, а Монтанес блесна с няколко ефектни изпълнения, но при резултат 2-1 Григор все пак успя да пречупи испанеца и да стигне до този толкова ценен пробив. Веднъж повел отново в резултата, Гришо продължи да поддържа едно високо ниво, особено в своите сервис геймове, в които не даваше шансове на противника си да си помисли дори за връщането на пробива, а при 5-3 отнов не трепна, приключвайки мача с мощен ас.

Гришо за трета поредна година се класира за трети кръг в Маями и защити спечелените през миналия сезон 45 точки. В следващия кръг Григор ще се изправи срещу Кеи Нишикор, който победи Маринко Матошевич с 6-4 6-1. Победителят от неделния сблъсък ще си осигури $51,730 от наградния фонд и 90 точки за ранглистата

Коментарите са изключени за Григор победи Алберт Монтанес и е в трети кръг на Мастърса в Маями