Григор Димитров се класира за втория кръг в Бризбейн

Григор Димитров победи световния №43 Робин Хаасеи с 6-2 6-3 и се класира за втория кръг на турнира в Бризбейн с награден фонд 452 670 долара.
4

При сервисите си в първият гейм Димитров загуби само три точки и в нито един гейм не се стигна до равенство.

Във втората част Григор направи пробив и преднина от 4-1. Хаасе прекъсва серията на Димитров и спечели подаването си за 4:2, последва сет на 0 и в крайна сметка на Григор му бяха необходими само 58 минути игра, за да вземе победата.

Григор си осигури $7,860 от наградния фонд и 20 точки за ранглистата, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне бившия №9 Марин Чилич.