Григор Димитров победи много трудно Мариуш Копил в Мадрид

Григор Димитров успя да надиграе румънския тенисист Мариуш Копил в три сета в двубой от втори кръг на Мастърса в Мадрид. Първата ни ракета загуби първия сет с 4-6, но успя да направи пълен обрат, макар и това да стана изключително трудно.

Григор Димитров

В първата част Димитров не изглеждаше достатъчно концентриран, успеваемостта му при първи сервис беше под 50 процента и допускаше непривични за него елементарни непредизвикани грешки. В същото време Копил показа отличен тенис, неприсъщ за тенисист, който заема 164-о място в световната ранглиста и демонстрира, че победата му над 35-ия в света Марсел Гранойерс в първия кръг не е случайна. Пред хасковлията така и не се откри нито една възможност за пробив. В началото на втория сет българинът прояви и нервност.

След един несполучлив удар той счупи ракетата си в земята и бе освиркан от публиката, както и предупреден от съдията. Това обаче му повлия добре и в следващия гейм Гришо демонстрира едно невероятно красиво изпълнение, което може би ще стане удар на деня. После той успя да направи дългоочаквания пробив, в шестия гейм и поведе с 4-2, след което не допусна грешки и взе частта с 6-3.

В третия сет пръв подаваше Копил, а Димитров пропиля два брейкбола. Играта беше много равностойна в тази решителна част и се наложи изходът да се решава в тайбрек. Той също беше много оспорван, Григор Димитров пропиля два мачбола, но при третия не сбърка – 9-7 и победа за него след изключително тежка битка, която продължи два часа и десет минути. В следващия кръг съперник на Григор ще бъде Томаш Бердих, който по-рано днес победи убедително Кевин Андерсън.

По този начин Гришо повтори миналогодишното си постижение и отново се класира за трети кръг в Мадрид, защитавайки спечелените 90 точки, а в опит за втори път в кариерата си да достигне до четвъртфинал на Мастърс турнир ще срещне Томаш Бердих.

Томаш Бердих е изключително добре познат за Гришо противник. Играли са два официални мача, и двата спечелени от хасковлията – 6-3 2-6 6-4 в Маями през 2012 г., което бе първата победа на Григор над тенисист от Топ 10 и 4-6 6-3 6-4 в Ротердам през 2009 г., което пък бе първата му гръмка победа на АТР тура.

Коментарите са изключени за Григор Димитров победи много трудно Мариуш Копил в Мадрид