Григор Димитров победи Доналд Йънг и е в следващият кръг в Торонто

Григор Димитров изигра първия си мач Мастърса в Торонто, като победи с 4-6 6-2 6-3 над Доналд Йънг, записвайки първа в кариерата си победа на канадския Мастърс и първа като член на Топ 10 на света.

Димитров не изигра своя най-солиден мач, но с характер и повече класа в напрегнатите и ключови минути от мача се добра до своята първа победа в този турнир.

Двубоят започна толкова добре за Гришо – вихрено начало, включващо спечелването на първите три гейма на сблъсъка, а след само 14 минути Димитров вече водеше с 4-1 и показваше тенис от много високо ниво, съобщава tenniskafe.com.

И изведнъж настъпи сериозен спад в представянето му, а красивите разигравания бяха заменени с множество неточности, сервисът вече не бе оръжие, а ретурът често се спираше в мрежата или излизаше в аут.

Постепенно Григор се съвзе, стабилизира играта си и започна отново да получава предимство в разиграванията. Ключовият момент във втората част бе при резултат 3-2, когато Димитров се възползва от множеството грешки на противника си, проби подаването му и до края на сета не даде нов гейм на противника си.

Решителната трета част стартира с няколко гейма, завършили в полза на сервиращите, за да се стигне отново до резултат 3-2, когато по подобие на втория сет Гришо спечели подаването на противника си, а след това измъкна своето. Стигна се до ситуация, в която при 5-2 сервираше за място на осминафиналите, в която Димитров изпусна три мачбола, отрази и брейкбол, но в крайна сметка се възползва от четвъртия си шанс да затвори мача и макар малко по-трудно от очакваното, все пак се поздрави с победата след малко повече от час и половина игра.

Григор спечели чек за $39,000 от наградния фонд и 90 точки за ранглистата. Следващото препятствие пред Гришо е поставения под №17 Томи Робредо, отстранил днес Жил Симон след 7-5 6-4

Коментарите са изключени за Григор Димитров победи Доналд Йънг и е в следващият кръг в Торонто