Григор Димитров отново безпогрешен на Australian Open

Григор Димитров победи Йен Хсун Лу от Тайван във втория кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия с 6:3 6:3 7:6 (11)

2

До този момент само веднъж български тенисист бе преминавал втори кръг на турнир от Големия Шлем – Григор Димитров на миналогодишния Ролан Гарос.

Първият сет Димитров спечели с 6:3 гейма след 34 минути игра. Димитров спечели първия сет след труден гейм, в който след няколко добри ретура Лу достигна до първия си шанс за пробив, но той бе моментално отразен от Димитров след мощен уинър от форхенд. Българинът направи пробив в подаването на съперника си за 4:2 гейма, след което стигна и до успеха в сета. Димитров не успя да се възползва от първите си два сетбола, но все пак при третия дочака грешка от ракетата на съперника си и повежда със сет аванс.

Във втория сет Лу поведе с 3:0 гейма, но след това на корта имаше само един тенисист и това беше Григор Димитров, той взе следващите шест гейма за 6:3 в своя полза.

Григор започна отлично гейма и поведе с 40:0. Йен-Сун Лу обче се мобилизира и стигна до гейм-бол. Последва равенство, при което заваля дъжд и двубоят е временно прекратен. След близо час прекъсване двубоят бе подновен.

След подновяването на играта представителят на Тайван направи непредизвикана грешка и Григор направи 3-1. След, което последва много добър гейм за българина за 4:1. Тайванецът взе своето подаване и проби следващия за 4:3. Последваха много грешки за Григор и резултатът беше изравнен 4:4. След това Гришо не позволи на съперника си дори да вземе точка след куп мощни сервиси и резултатът стана 5:4. Последва безгрешно подавана на Тайванеца и се стигна до 5:5. При сервиса на българина всичко се разви според очакванията и 6:5. Григор Димитров пропусна мачбол. При 40:30 в своя полза топката изобщо не се върна в полето, тъй като Лу записа ас, след което взе и подаването си. Последва Тайбрек, при него нервите на българина бяха по-здрави и след 13-11, Григор е в трети кръг.

Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от срещата между номер 11 Милош Раонич (Канада) и Виктор Ханеску (Румъния).

След днешната си победа Димитров си осигури чек за $75,000 и 90 точки, които към днешна дата го изкачват до №21 в света.

Това беше първа среща между двамата. Двубоят първоначално беше отложен с няколко часа. По програма мачът трябваше да започне в 5.45 ч. българско време, но заради горещината беше отложен с 3.30 часа.

Коментарите са изключени за Григор Димитров отново безпогрешен на Australian Open