Джокович загуби сет, но е на финал в Лондон

| от |

Световният номер 1 Новак Джокович се превърна в първия финалист на Финалите на световния тур, след като победи Кей Нишикори с 6-1, 3-6, 6-0 в полуфинален мач от надпреварата.

Сърбинът бе загубил едва 9 гейма в първите си три мача, като днес срещна доста по-сериозна съпротива, но все пак продължи похода си към трета поредна титла в Лондон. Джокович проби два пъти своя съперник в първата част и загуби едва 11 точки, за да поведе в резултата. Японецът обаче отговори подобаващо и взе втория сет с 6-3. Това обаче сякаш разяри Джокера и той не даде нито един гейм на опонента си в решаващата част.

По този начин Джокович се класира за финала, където ще опита да спечели 4-та титла от Финалите на световния тур срещу Роджър Федерер или Станислас Вавринка. /БГНЕС