Четвърто място за Жекова на втория старт в Андора

Александра Жекова завърши четвърта във втория старт в дисциплината сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Валнорд-Аркалис (Андора).
1

Българката, която в събота постигна страхотен успех, финиширайки втора, даде пето време в квалификацията – 1:14.69 минути. Най-добре се представи Ева Самкова, която зае първата позиция в състезанието, следвана от големите звезди в този спорт Доминик Малте (Канада) и Линдзи Джакобелис (САЩ).

Вчера Александра Жекова завърши на второ място в бордъркроса в Андора, трети кръг от Световната купа.

26-годишната състезателка демонстрира възходяща форма с наближаването на олимпийските игри в Сочи, след като беше едва 21-а в първия старт за сезона, а във втория зае шеста позиция.

В генералното класиране Александра Жеквова вече има 1800 точки и е на пето място в генералното класиране.

Състезанието бе последна проверка преди олимпийските игри в Сочи, които започват на 7 февруари. Следващият старт от Световната купа е на 8 и 9 март в Ла Молина, Испания.