Черно море победи Левски с 1:0. Локо (СФ) се изкачи на трето място

Черно море спечели с 1:0 двубоя от 18-тия кръг на А група срещу Левски и спечели 3 изключително важни точки и запази шансовете си за класиране в първата шестица.

Двубоят се игра при изключително тежки условия на стадион Тича във Варна.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, като голови ситуации имаше и пред двете врати.

Черно море успя да реализира гол в 43-та минута. Михаил Венков проби по левия фланг и центрира, топката попадна у Матиа Курьор, който стреля от воле и след рикошет топката влезе във врататана Левски за 1:0.

В 56-та минута Роман Прохазка можеше да изравни резултата, но след удара му от 7-8 метра по диагонал топката излезе в аут. В 64-та минута Иван Коконов стреля по диагонал от ляво, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря на Левски Пламен Илиев. В 67-та минута Черно море можеше да вкара ново попадение след удар на Георги Божилов от границата на наказателното поле, но след рикошет топката бе спасена от вратаря на „сините“ Пламен Илиев.

Във втората минута от даденото от съдията 4-минутно продължение Георги Йорданов не даде очевидна дузпа за Черно море, за игра с ръка в назателното поле на Крумов. В трета минута от продължението Антонио Аниете от „сините“ получи директен червен картон.

След двубоя от Левски обявиха намерението си да подадат жалба срещу главния съдия на мача – Георги Йорданов. Според спортния директор на Левски- Георги Иванов още през първото полувреме е имало неотсъдена дузпа в тяхна полза, след нарушение срещу Луис Педро. Пред ТВ7, той коментира мача като нервен, показателно за което е изгонването на Марчин Бургхарди и Антонио Аниенте.

Локомотив /София/ победи Марек с 2:0 в мач от 18-тия кръг на „А“-футболна група и излезе на трето място във временното класиране с актив от 29 точки след Лудогорец – 38 точки, и ЦСКА – 38 точки. От своя страна Марек е на предпоследното, 11-то място с 13 точки.

Локомотив доминираше в трудните атмосферни условия, но столичният отбор стигна до чисто положение едва във втората минута на продължението на първата част: Топката бе подадена в наказателното поле, включилият се в атаката централен защитник Марко Ранджелович отклони топката към Владислав Романов, който от няколко метра не можа да преодолее Емил Михайлов.

Ключовият момент в мача бе през второто полувреме, когато влезлият на почивката Златко Бонев в рамките на двадесетина минути получи два жълти картона и съответно червен и гостите останаха с човек по-малко на терена.

От това домакините се възползваха и тунизиецът Ламжед Шехуди в 84-та минута откри резултата – 1:0 за Локомотив /София/.

В третата минута на продължението старши треньорът на домакините Димитър Васев направи тактическа смяна с цел бавене на времето и пусна на терена защитника-ветеран Йордан Тодоров. Минута по-късно току-що влезлият Тодоров на празна врата направи 2:0 за Локомотив. Вратарят на гостите Емил Михайлов бе в наказателното поле на домакините при статично положение, локомотивци обаче отнеха топката, организираха бърза контраатака и Йордан Тодоров на празна врата оформи крайния резултат 2:0 за Локомотив /София/.

Коментарите са изключени за Черно море победи Левски с 1:0. Локо (СФ) се изкачи на трето място