Челси с класика срещу Тотнъм

Челси победи Тотнъм с 3:0 в мач от 14-и кръг на английската Висша лига.

Мачът се игра пред 42 хил. зрители на ст. „Стамфорд Бридж“, като домакините имаха превъзходство то първата до последната минута. Еден Азар откри в 19-ата минута при асистенция на неостаряващия Дидие Дрогба, като само 3 минути по-късно самият Дрогба удвои при асистенция на Оскар. Крайното 3:0 бе оформено в 73-та минута от Люик Реми при асистенция на Аспилкуета.

В другите мачове от междинния кръг, играли се вчера, се получиха следните резултати: Арсенал – Саутхемптън 1:0 (Санчес 89), Евертън – Хъл 1:1, Съндърланд – Манчестър Сити 1:4 (два гола на Агуеро за „гражданите“ и по един на Йоветич и Сабалета).

Класиране: Челси 36 т., Манчестър Сити 30 т., Саутхемптън 26 т., Манчестър Юнайтед 25 т., Уест Хем 24 т., Арсенал 23 т. /БГНЕС