Челси отново победи Арсенал, Венгер и Моуриньо почти се сбиха

Отборът на Челси продължи с тоталната си доминация над градския съперник Арсенал в последните години и спечели лондонското дерби от 7-ия кръг на Висшата лига с 2:0.

Арсен Венгер търсеше първа победа от 12 мача срещу Жозе Моуриньо днес на „Стамфорд Бридж“, но днес „сините“ не оставиха съмнение в превъзходството си. Още в 20-та минута двамата мениджъри се сдърпаха, като французинът избута своя колега на тъч линията, което шокира Специалния и той не успя да реагира адекватно.

На терена обаче домакините контролираха играта и това даде резултат в 27-та минута, когато Еден Азар бе фаулиран в наказателното поле от Лоран Кошчелни и сам реализира отсъдената дузпа. След почивката „артилеристите“ се опитаха да се върнат в мача, но не създадоха нито една опасност пред вратата на Петър Чех.

В 78-та минута безпощадното дуо Сеск Фабрегас/Диего Коста отново изригна, като халфът изведе своя съотборник сам срещу вратаря с великолепен дълъг пас, а голмайсторът на „сините“ с лекота преодоля Войчех Шчесни и оформи крайното 2:0.

След този успех Челси възстанови преднината си от пет точки пред втория Манчестър Сити, докато Арсенал записа първа загуба от началото на сезона и се смъкна до седмо място в класирането./БГНЕС

Коментарите са изключени за Челси отново победи Арсенал, Венгер и Моуриньо почти се сбиха