Челси излъга Ливърпул в спектакъл на „Анфийлд“

Ливърпул загуби у дома от Челси с 1:2 в дербито на 11-ия кръг във Висшата лига.

Срещата започна отлично за „червените“, които поведоха в 9-ата минута. Тогава Емри Джан пробва удар, след който се получи рикошет и топката залъга вратаря и се оплете в мрежата – 1:0.

„Сините“ обаче стигнаха до пълен обрат. Пет минута след гола на мърсисайдци. Гари Кейхил изравни. Диего Коща засече от корнер и прати топката към Тери, чиито изстрел отблизо бе спасен от Миньоле, а при добавката Кейхил бе точен, като вратарят на „червените“ улови топката, но тя вече бе преминала голлинията.

В 67-ата минута Аспиликуета центрира в наказателно поле, където Миньоле отклони топката, а Морено я направи още по-удобна за Диего Коща, който се разписа със силен удар.

Малко преди края Гари Кейхил игра с ръка в наказателното поле на гостите, но реферът не отсъди дузпа за Ливърпул. /БГНЕС