Челси и Реал Мадрид се класираха за полуфиналите на ШЛ (видео)

Bkuky8UIEAA5jY4

Челси победи Пари Сен Жермен с 2:0 в реванша от четвъртфиналите на надпреварата. Първата среща завърши 3:1 в полза на френския тим и след общ резултат 3:3 и гол на чужд терен възпитаниците на Жозе Моуриньо продължават участието си в най-престижния европейски клубен турнир.

Германският национал Андре Шурле откри резултата за Челси в 32-ата минута на мача. Три минути преди изтичане на редовното време влезлият като резерва Демба Ба удвои преднината на лондонския тим и класира отбора на полуфинал.

Реал Мадрид, въпреки че загуби реванша от четвъртфиналите срещу Борусия (Дортмунд) с 0:2. В първия мач възпитаниците на Карло Анчелоти се наложиха с 3:0 над германския тим и общ резултат 3:2 продължават участието си в надпреварата. Анхел Ди Мария пропусна да открие резултата за Реал в 17-ата минута, след като не успя да реализира от дузпа.

Марко Ройс откри резултата в 24-ата минута на мача, а в 37-ата удвои преднината на германския тим.