Божинов титуляр при загуба на Партизан в Европа

| от chronicle.bg |

Валери Божинов започна като титуляр и игра до 64-та минути при загубата на Партизан у дома с 0:2 от Атлетик Билбао в двубой от група „L“ на Лига Европа.

Баските доминираха през целия мач в Белград и можеха да си тръгнат и с по-изразителен резултат.

Първият гол падна в 32-та минута след страхотна комбинация, завършена от Раул Гарсия. Вторият пък дойде след точното изпълнение на Ечебария от пряк свободен удар. Иван Бандаловски остана на резервната скамейка.

В другия двубой от групата Аугсбург спечели с 1:0 гостуването си на АЗ Алкмаар. Партизан и Билбао имат по 6 точки, а останалите два тима са с по 3.

Андерлехт постигна първа победа в група „J“, обръщайки Тотнъм с 2:1. Кристиан Ериксен даде аванс на лондончани с попадение още в 4-та, но Гийом Жиле изравни след само 13 минути игра.

Стефано Окака-Чука в 75-та минута дари успеха на „виолетовия генерал“. В другия мач от групата Монако се измъчи за 1:0 срещу Карабаг и е лидер с 6 точки.

Много интересно бе в група „I“, където гостуващите тимове си тръгнаха с победи. Беленензеш победи Базел с 2:1, а Лех Познан записа същия резултат при визитата си на Фиорентина. Базел е с 6 точки, Лех и Беленензеш имат по 4, а Фиорентина – 3 пункта.