Благо с гол, Бандата и Божинов играха при успех на Партизан

| от chronicle.bg |

Благой Георгиев вкара първия гол при победата на Рубин Казан с 2:0 у дома срещу Сион в среща от група „В“ на турнира Лига Европа.

Бившият български национал беше титуляр и остана на терана през всичките 90 минути на двубоя. В 72-ата минута Георгиев се разписа с удар от дистанция.

В 34-ата минута швейцарците останаха с 10 души на тежкия терен в Казан, след като Бирама Ндоейе получи втори жълт и съответно червен картон.

В последните секунди на двубоя резервата Динияр Биляледтинов асистира на Марко Девич и той реализира второто попадение в полза на руския отбор.

Иван Бандаловски беше титуляр за Партизан Белград при победата с 2:1 като гост срещу АЗ Алкмаар в мач от група „L“ на турнира Лига Европа.

Бандаловски беше на терена през целия двубой, а в 27-ата минута получи жълт картон.

Другият българин в сръбския отбор Валери Божинов остана резерва, като влезе в игра пет минути преди края на редовното време, заменяйки Никола Нинкович.

Давни Дос Сантос изведе АЗ напред в резултата три минути след почивката, но голове на Абубакар Омаро и Андрия Живкович в 65-ата и в 89-ата минути донесоха успеха в полза на сърбите.

След тази победа Партизан има актив от 9 точки на второ място в групата. В другата среща от тази група Атлетик Билбао победи с 3:2 като гост срещу Аугсбург и си осигури класиране за фазата на директните елиминации. Баските са с 12 точки на първа позиция.

Ливърпул, Тотнъм, Шалке и Лацио също спечелиха квоти за 1/16-финалите на турнира.

Ливърпул стигна до обрат и победа с 2:1 над Бордо благодарение на голове на Джеймс Милнър от дузпа в 38-та минута и Кристиян Бентеке в 45-ата. Пет минути преди попадението на Милнър, Анри Салве даде преднина гостите от Франция, които обаче не удържаха натиска.

Тотнъм надви с 1:0 Карабах с късен гол на английския национал Хари Кейн, който изкачи отбора си до върха в група „J“. Втори с три пункта пасив в отборът на Андерлехт, който се наложи с 2:0 над Монако и измести французите от тяхната позиция.

Италианският Лацио надви с 2:1 миналогодишния финалист Днипро и елиминира украинците от надпреварата. Римските „орли“ поведоха чрез Антонио Кандрева в четвъртата минута на срещата, а Бруно Гама изравни за Днипро в 65-ата.

Равенството обаче не се задържа дълго, защото само три минути по-късно Марко Пароло даде отново аванс на домакините, а Филип Джорджевич реши изхода от мача в добавеното време. Лацио е сигурен първенец в група „G“, a Сент Етиен спечели втората квота за елиминациите след равенство 1:1 в Розенборг.

Междувременно, Шалке и Спарта Прага излязоха от група „К“, след като германците надвиха с 1:0 АПОЕЛ Никозия, а чехите се наложиха със същия резултат срещу Астерас. Шалке има аванс от две точки срещу Спарта Прага, като в последния ден от груповата фаза лидерите в групата ще разменят своите противници.

Коментарите са изключени за Благо с гол, Бандата и Божинов играха при успех на Партизан